The Witcher Dizisinin Oyuncuları Belli Oldu En Büyük Hayal Kırıklığımız Yennefer


Büyük bir hayran kitlesine sahip olan The Witcher; Netflix tarafından yapımcılığı üstlenildiğinden beri gündemden düşmüyor. İlk olarak 2020 yılında yayınlanacağı belirtilmişti fakat hem kitapların hem de oyunun hayranları tarafından o kadar çok gündeme getirildi ki, Netflix yayın tarihini 1 yıl öne çekere dizinin 2019 yılında 8 bölümle yayınlanmaya başlanacağını belirtti.

Durum böyle olunca da oyuncu seçimleri hızlandırıldı ve tekrardan ayrı bir gündem konusu olarak hayatımıza girmiş bulundu.

Bu noktadan sonra ise hangi oyuncu seçilirse seçilsin hayranlar tarafından konuşmaya devam etti, memnuniyet belirtenler veya hayal kırıklığına uğrayanlar her oyuncu seçiminde ortaya çıktı. Belki de en az tartışma Geralt karaketirini oynayacak olan Henry Cavill için oldu, hayran sayfalarında ilk başta Geralt karakteri için fazla iri gibi söylemler dönse de Henry Cavill'in hem kitaplara hem de  oyuna olan tutkusunu gören The Witcher hayranları bu tartışmalara son verip kabullenmeye başladı, bence de Geralt karakteri için güzel bir seçim oldu diyebilirim, oyunculuğu, popülerliği tartışılmaz, kitaplara ve oyuna da büyük bir ilgisi olduğunu göz önüne alırsak bundan iyi seçim olabilir miydi diye düşünmeden duramıyorum, muhtemelen çok zor bir ihtimal bu düşünce :)

Henry Cavil The Witcher Dizisinde Geral karakteri ile karşımızda olacak

Sonunda Ciri ve Yennefer karakterlerini oynayacak oyuncular belli oldu

İkinci büyük tartışma Ciri karakteri üzerinden oldu diyebiliriz, Netflix yapımcıları Ciri karakteri için siyahi veya azınlık etnik bir guruptan oyuncu seçebileceklerini belirttikten sonra ben dahil bir çok hayran tarafından bu seçim kriteri eleştirilmeye başlandı, kitaplarda net olarak fiziki özellikleri belirtilmiş bir karakter için başka nedenlerden dolayı böyle bir seçime yönelmek bariz saçmalık olacaktı. Neyse ki yoğun eleştirilerden sonra çok güzel bir tercih yaptıklarını düşünüyorum.

Freya Allan The Witcher dizisinde Ciri rolünü canlandıracak oyuncu olarak seçildi

Büyük bir Yennefer'ci olarak beni ve tim Witcher hayranlarını en büyük hayal kırıklıüına uğratan oyuncu seçimi Yennefer karakteri için seçilen Anya Chalotra oldu.
Kitaplarda açıkca belirtildiği ve oyunda da net olarak gördüğümüz üzere Yennefer oldukça soğuk, ciddi ve Geralt'da dahil olmak üzere herkese soğuk durun bir karakter olmasına rağmen Yennefer karakterini oynaması için seçilen Anya Chalotra'da masumane çocukcu bir tip mevcut, hem bu karakter için fazlasıyla sevimli hem de genç bir oyuncu diyebiliriz, daha oldun ve buz gibi bir güzelliğe sahip bir oyuncu seçimi yapılabilirdi.

Anya Chalotra Yennefer Karakterini oynayacak oyuncu oldu

The Witcher dizisi için seçilen oyuncular şu şekilde

  • Geralt of Rivia - Henry Cavill
  • Ciri - Freya Allan
  • Yennefer - Anya Chalotra
  • Queen Calanthe - Jodhi May
  • Eist - Björn Hlynur Haraldsson
  • Mousesack - Adam Levy
  • Tissaia - MyAnna Buring
  • Fringilla - Mimi Ndiweni
  • Sabrina - Therica Wilson-Read
  • Princess Renfri - Millie Brady