Efsane Müzik Çalar Winamp 5.8 Sürümü ile Geri Döndü!

Geçtiğimiz günlerde internete yeni sürümünün sızan Winamp'ın geliştiricisi Radionomy, erken sızıntının sonucu ortalıkta dolaşan sahte Winamp kopyalarını engellemek için resmi sürümü planlanandan erken indirilmeye açtı.

90'lı yılların efsane müzik çaları olan ve hepimizin gönlünde taht kuran Wimap 2014 yılından beri güncelleme almıyordu, geliştirici Radionomy firması yeni sürümün yayınlanacağını bu hafta içerisinde duyurmuştu, biz de bu haberi sevinçle karşılamıştık, haberin internette yayılmasından sonra ortalıkta fazlasıyla sahte sürümler dolanmaya başlayınca, Radionomy firması da kullanıcıların mağdur olmaması adına resmi sürümü planlanandan biraz erken yayınladı.

Yeni Winamp için Radionomy CEO‘su Alexandre Saboundjian, “eski Winamp ama yepyeni bir deneyim” olarak dile getirmişti.
İlk sürümü 1997 yılında yayımlanan yazılım, 2002’de AOL’a ve 2014’te de Radionomy’ye satılmıştı. Son resmi güncellemesini 2013’te alan Winamp’ın Windows 10 desteğine kavuştu.

Peki yeni Winamp'ta bizleri neler bekliyor?

  • Yeni Winamp artık Windows 10 desteği de sunuyor
  • Uygulamanın mobil sürümü de olacak
  • Bulut dosyaları da destekleyecek ve Radyo istasyonlarına da bağlanabilecek
  • Son olarak sadece bilgisayarınızdaki, buluttaki ve radyo istasyonlarından müzik çalmakla yetinilmeyeceğini düşünüyoruz ,platformun Spotify benzeri bir çalışma mantığının olacağı söyleniyor.
Erken yayınlanan bu sürümün nihai sürüm olmadığını ve geliştirilmeye devam edildiğini de belirtmek isteriz.

Yeni Winamp 5.8